KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7234100
*
nr 723 4100
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), 1954, Stockholmsmotiv, 24x24
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2011
kl 19:17:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 15:36:06
1
350 kr
31/10 17:48:36
1
500 kr
31/10 19:06:46
2
450 kr
31/10 19:07:37
2
750 kr
31/10 19:09:55
1
700 kr
31/10 19:10:43
1
800 kr
31/10 19:12:21
2
Vinnande bud
- Tema
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58
*
Hans Norsbo
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
nr 723 4100
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), 1954, Stockholmsmotiv, 24x24
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 15:36:06 | 1 | 350 kr |
31/10 17:48:36 | 1 | 500 kr |
31/10 19:06:46 | 2 | 450 kr |
31/10 19:07:37 | 2 | 750 kr |
31/10 19:09:55 | 1 | 700 kr |
31/10 19:10:43 | 1 | 800 kr |
31/10 19:12:21 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58